Mity o wegetarianizmie

Im więcej wegetarianów staje się na planecie, tym więcej mity na ten temat stają się popularne. Zebrałam 10 najczęstszych mitów na temat wegetarianizmu i jego zwolenników.

MIT 1: WEGETARIANIE NIE MAJĄ WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI BIAŁKA

Kto powiedział, że mięso zmonopolizowało białko? W rzeczywistości prawie wszystkie produkty spożywcze, z wyjątkiem alkoholu i cukru, zawierają pewną ilość białka. Aby uzyskać wszystkie niezbędne aminokwasy, włącz soczewicę, fasolę, orzechy, nasiona do diety.

MIT 2: WEGETARIANIE NIE MOGĄ W PEŁNI ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W FITNESS

Wegetarianie mogą mieć doskonałą kondycję fizyczną, z napompowanymi mięśniami. Najważniejsze – pragnienie, dieta nie ma z tym nic wspólnego. Dieta wegetariańska daje organizmowi nie mniej energii niż dieta mięsna. Wystarczy mieć oko na różnorodność spożywanych codziennie pokarmów, aby zapewnić niezbędny zestaw składników odżywczych.

MIT 3: WEGETARIANIZM GWARANTUJE UTRATĘ WAGI

Nie wszyscy wegetarianie mają szczupłą sylwetkę-  Żadne badania naukowe nie potwierdziły skuteczności diety roślinnej w planie odchudzania. Chodzi o cechy metabolizmu i zdrowia człowieka jako całości.

MIT 4: WEGETARIANIZM NIE JEST BEZPIECZNY DLA KOBIET W CIĄŻY

Chociaż ciąża nie jest właściwym czasem na eksperymenty żywieniowe, nadal nie można jednoznacznie stwierdzić, że ciąża wymaga obowiązkowego spożycia mięsa. Jeśli kobieta zaszła w ciążę, będąc wegetarianką, jest mniej prawdopodobne, że będzie to miało negatywny wpływ na rozwój płodu i przebieg ciąży, mówią lekarze. Ponownie, wszystko jest indywidualne i zależy od każdego przypadku.

MIT 5: WEGETARIAŃSKIE JEDZENIE JEST DROGIE

To nieprawda. Wystarczy przypomnieć wartość mięsa, które jest jednym z najdroższych produktów w naszych sklepach. Wegetariański rodzaj żywności można ogólnie nazwać oszczędnym.

MIT 6: WEGETARIANIE SĄ ZAWSZE GŁODNI

Pokarm roślinny jest dość pożywny. Jeśli stajesz się wegetarianinem, ciągle czujesz się głodny, oznacza to, że robisz coś złego. Ponieważ z pokarmów roślinnych osoba może uzyskać wystarczającą ilość błonnika, tłuszczu i białka.

MIT 7: WEGETARIANIE POWINNI JEŚĆ” FAŁSZYWE ” MIĘSO

Często widzimy substytuty mięsa, najczęściej zrobione z soi.  Ale w takich produktach mogą być konserwanty i dodatki chemiczne, więc uważaj, przeczytaj opakowanie.

MIT 9: WEGETARIANIE SĄ MNIEJ ENERGICZNI

W rzeczywistości większość osób, które przeszły na wegetarianizm, zauważa uwiększenie energii i twierdzi, że po przejściu na dietę roślinną mają więcej energii. Jeśli czujesz brak energii, najprawdopodobniej po prostu nie dostajesz wystarczającej ilości witaminy B12 i żelaza. Te składniki odżywcze, które są zawarte w mięsie, produktach mlecznych i jajach, są w szpinaku, soczewicy, ciecierzycy, nerkowcu. Nie zapomnij także o witaminie C – są to przede wszystkim owoce cytrusowe, pomidory i brokuły. Witamina C pomaga organizmowi lepiej wchłaniać żelazo.

MIT 10: JEDZENIE WEGETARIANINA JEST MONOTONNE

Menu warzywne jest polem eksperymentów, w wegetariańskich przepisach można dodawać różne produkty. Dań bez mięsa można wymyślić nawet więcej niż z nim.

źródło: http://www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/08/spirulina-zrodlo-bialka-dla-wegan-i-nie-tylko/
źródło: http://www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/08/spirulina-zrodlo-bialka-dla-wegan-i-nie-tylko/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *